My Image

B"H

ELIYAHU HANVI

KIRUV ORGANIZATION

My Image
My Image
My Image
My Image
My Image
My Image

שיעורים בבתים פרטיים:
בשביל למשוך אנשים חדשים צריכים אנו לכתת רגלנו ולצאת החוצה. לא כל אדם רוצה להגיע לבית הכנסת. ואם לא נצא אנחנו אליהם, הם לעולם לא יבואו אלינו. על כן צריך לצאת וליזום שיעורים בביתם. כך ברוב המקרים הם מביאים את חבריהם ומשפחותיהם, וניתן לקרב אנשים פנימה. בנוסף, המארחים תמיד מרגישים כבוד שהרב בא עד אליהם וטרח להכין שיעור, וע״י כך ניתן ליצור קשרים חדשים.

My Image

פעילות לאחר בית הספר:
​​​​​​​קהל היעד שלנו הינם אנשים אשר ברובם שולחים את ילדיהם לפבליק סקול (בית ספר של המדינה הניתן בחינם כשירות לאזרחים). לרוב, הורים אלו חיים בגישה מוטעית כי מה שהם מלמדים את ילדיהם בבית (דברים כגון קידוש, חגים, ושאר דברי מסורת) הינם ערכים דתיים מספיקים לבניהם ובנותיהם. אך סברה זו, הינה טעות מן היסוד, שכן מרביתם גדלים בלא שום ערכים דתיים, וכאשר ההורים מגלים זאת שבניהם אינם יודעים קריאת שמע מה היא, פעמים שזה כבר מאוחר. על כן נדרש לעשות תכנית של אחר שעות הלימודים עם הילדים, ולהביא תלמיד חכם אשר אשר יהיה רגיש לפן החילוני וידע לתמרן בין שיעורי בית עם הילדים, לבין משחקים, ופעילות מהנה אחרת על מנת למשוך דווקא ילדים קצת יותר רחוקים. (במקרה שרואים ילד אשר מתקרב לדת, ניתן להעביר אותו לבית ספר דתי לפי מדרגתו. היום יש לנו קשרים טובים מאד עם בתי ספר, ועם ארגונים שיכולים לתמוך בשנים הראשונות של הילד במוסד דתי. בנוסף, יש לנו גם קשרים טובים מאד עם ארגונים אשר יכולים לסייע כלכלית למשפחות שאין להם את כל התקציב לבית ספר יהודי).

My Image
My Image
My Image

פעילות נוער:
ישנם בפלורידה המון נערים ונערות שרחוקים שנות דור מתורתנו הקדושה. קשה מאד ללכד אותם ביחד כיוון שהיום החבר הכי טוב שלהם הוא האיי פון, איי טאצ׳, איי פאד, איי פוד, ודעימה. ישנו צורך גדול מאד ביחסים בין אישיים בין רב צעיר שידע לספוג שפה רדודה ונמוכה, ולא להיעלב, או לקחת את הדברים באופן אישי. הפעילות שצריכה להיעשות איתם היא על בסיס שבועי, וצריכה להיות מאתגרת ועיניינית. פעילות זאת כוללת משחקי כדורסל, כדורגל, טניס, ובתוך כך גם להכניס להם אהבת התורה ואהבת ישראל. חשיבות גבוהה יש לפעילות זו, שכן רובם חשופים להתבוללות, סמים, מועדונים וכו. ואמנם נכון הדבר שגיל הטיפשעשרה הינו גיל קשה, ופעמים שקשה מאד להשפיע עליהם, אך בס״ד מעט אור ידחה הרבה חושך, וה׳ הטוב לא ימנע טוב להולכים בתמים.

My Image
My Image
My Image

חלוקת מזון:
חלוקת אוכל לאנשים נזקקים הינו חסד אמיתי וגדול מאד. חסד זה הוא בעצם כלי מצויין לקירוב עם ישראל. יען כי אנו מרוויחים ממנו כפליים. מחד גיסא, אנו עוזרים לאנשים נזקקים ושמים אוכל על שולחנם, ומאידך גיסא פעולה זאת גורמת לקידוש ה׳ גדול בעיקר בקרב אנשים שאינם שומרי תורה ומצוות, אשר מקבלים חבילות אוכל, ומתקרבים ע״י זה ליהדות.

My Image
My Image
My Image
My Image

ביקור חולים:
צוות של ביקור חולים הינו חיוב מעיקר הדין, למקום אשר רוצה להיות חלק בלתי נפרד מהקהילה. במקום שפעמים אין לאנשים משפחות בגולה, ביקור חולים יכול לעודד אותם, ולתת להם הרגשה של תמיכה. דבר זה לא רק עושה חסד עם החולה, אלא משמש ככלי מצויין לקרב אותו לקהילה היהודית.

My Image

אבות ובנים:
בכל מוצאי שבת ניתן לעשות תכנית אבות ובנים. בתכנית זאת אנו מכינים דפי לימוד על נושאים שונים, ומאתגרים את הילדים בלימוד התורה. ההורים צריכים להגיע על מנת לשבת עם הילדים, והרי קיבלנו משפחות חדשות שמגיעות בעקבות הילדים. את הילדים אנו מושכים ע״י פיצה ופרסים למשתתפים. ניתן להביא מעל 50 ילדים בכל מוצאי שבת. 

My Image
My Image
My Image
My Image

ניחום אבלים:
ניחום אבלים הינו חלק אינטגרלי בקירוב לבבות, כי היהודי החילוני המצוי נפגש עם היהדות במקרים כמו ברית, בר מצווה, חתונה, ול״ע לוויה. במקומות אלו שהם צריכים תמיכה רגשית וטכנית כאחד, אנו צריכים להיות שם בשבילם ולספק להם את צרכיהם ברגעים אלו. בנוסף, זמנים אלו הם זמנים אשר הלב של האדם פועל, ושם זה המקום להשפיע. 

הפרשת חלה:
הפרשת חלה הינה מצווה גדולה ביהדות. אך לא פחות מכך, היא כלי חזק ביותר לקרב עמנו לקהילה. גלוי וידוע לפני כל מי שעוסק בעבודת הקודש, כי המשפחה מונעת ע״י האשה. כאשר אנו מצליחים לקרב את האשה לקהילה, באופן אוטומטי הבעל מתקרב גם הוא. ולכן אנו מרוויחים מכל הכיוונים.

My Image
My Image
My Image


שבתונים:
​​​​​​​שבתון יכול להיעשות בכמה אופנים. הראשון מביניהם הוא שבתון בבית הכנסת. שם אנחנו נותנים שיעורים לציבור הרחב, ומדברים על נושאים של קירוב, אמונה וחיזוק. השבתון צריך להיות מורכב מפרסום טוב, אוכל טוב, ורמה גבוהה של דברי תורה, אך בגובה העיניים של קהל היעד. ארגון וסדר מופתי הינם חיוב מן המובחר. שבתון מסוג זה צריך להעשות אחת לחודשיים.
שבתון נוסף שניתן לעשות, הוא שבתון בבית מלון. במקרה כזה עדיף להזמין רב אורח בנוסף, על מנת ליצור עניין בקהל. לא תמיד ניתן לכסות את ההוצאות במקרים אלו, אך האפקט של סוף שבוע עם דברי תורה עושה את שלו, ומניב תוצאות טובות בשטח, בין בטווח הארוך, ובין בטווח הקצר. שבתון כזה צריך להעשות פעמיים בשנה, בעבודת שיתוף עם אירגונים חיצוניים כגון "ערכים" ועוד.
שבתון נוסף שניתן לעשות על מנת למשוך קהל חדש אשר לא מגיע לבתי כנסת, ולבתי מדרש הוא שבתון על ספינה. כיום יש לנו קשרים מאד טובים עם חברת ענק של ספינות, וניתנה לנו רשות להכשיר חלק מן המטבח. בשבתון כזה של מקום נטרלי, ניתן לתפוס קהל חדש, אשר ספק אם נוכל להגיע אליו במקומות יותר קונבנציונאלים.

My Image
My Image
My Image

חגים:
ישנם הרבה יהודים אשר אינם שומרי תורה ומצוות, וכמו כן אינם מקפידים על שמירת שבת כהלכתה. אך מכל מקום כאשר מגיעים הם לגולה, חסרה להם אווירת היהדות. על כן מחפשים הם מקומות להתארח בחגים. כאשר אנו מציעים סעודות בחגים, ברוב המקרים הם גם יגיעו לתפילה, ואולי גם לשיעור תורה. הגדלת אחדות עם ישראל מתחזקת באכילה ושתיה.

My Image
My Image
My Image
My Image
My Image
My Image

לימודי יום ראשון:
חשוב מאד לעשות תכנית גם ביום ראשון. רוב הילדים הלומדים נמצאים בחופש בימי ראשון, וההורים אשר שולחים את ילדיהם לבית ספר פבליק, מחפשים לילדיהם מסגרות אשר ישמרו להם על המסורת היהודית שלהם. כיוון שאנו מכירים בצורך זה, אנו מלמדים אותם מסורת יהודית, על חגי ישראל, גדולי ישראל, וקצת הלכות. בנוסף, מביאים אנו להם ארוחת בוקר קלה, ומעסיקים אותם בפעילות. ברוב המקרים ההורים מתקשרים למקום, ומרגישים חלק בלתי נפרד ממנו.

My Image
My Image
My Image

בר מצווה:
כמובן שבר מצווה הוא כלי מאד יקר ביצירת קשרים עם משפחות, שהלוא גם חילונים גמורים רוצים בשביל המסורת, עלייה לתורה. ע״י כך ניתן לקרב את הילדים וההורים יחדיו.

My Image
My Image
My Image

פעילות לילדים בשבת:
ידוע כי ילדים מביאים הורים לבית הכנסת. לכן חשוב מאד לעשות תכנית מאד מסודרת לילדים בשבת. כך ההורים יכולים להצטרף לתפילה, והילדים להשתתף בתכנית. התכנית מתחלקת לגילאים, כאשר כל טווח גילאים מקבל תכנים אחרים לפי הבנתו. הילדים לומדים יסודות היהדות, ומשחקים כאחד. על מנת למשוך את הילדים שיבואו בהמוניהם, צריך לספק להם חדר ילדים גדול מאד, עם משחקים בסגנון ״ג׳ימבורי״. כיום יש לנו בערך 40 ילדים בכל שבת, אך המקום קטן מאד ולא יכול להכיל אפילו אותם. עם מקום יותר גדול ניתן להביא מעל 100 ילדים, ואומר שהם מושכים את הוריהם עמם. על מנת לעשות כן, נצטרך לבנות מתקני שעשועים בחצר, כדי לתת אפשרות למורות להוציא את הילדים לפרוק אנרגיה. לימוד לבד, לא מספיק לילדים. אלא צריכים הם להיות גם בפעילות. ילד שאינו מוציא אנרגיה בחוץ, לא מרגיש מיצוי. אך כאשר הוא מוציא אנרגיה בחוץ, הוא מרגיש מימוש היום, ורוצה לחזור גם בשבוע הבא. (במקום הנוכחי שלנו ,אין אפשרות לעשות חצר בחוץ).

My Image
My Image

פעילות במסעדות/ בתי עסק:
אחד הדברים אשר יוצרים חוצץ בין דתיים לחילוניים הם דיעות קדומות שיש על דתיים, בין אם זה משנאה של המשפחה והחברים, ובין אם זה מתוך ניסיון לא סימפטי עם העולם הדתי בעבר. כתוצאה מכך, ישנם אנשים שלעולם לא יבקרו בהיכלות ה׳. על מנת לחזק אנשים אלו, ולהראות להם בדוגמא חיה כי הסטיגמה אינה נכונה, וכי תורת משה מתוקה מדבש ונופת צופים, צריכים אנו לצאת למחוזותיהם, ומשם לנסות לקרבם לתורתנו הקדושה. על מנת לעשות כן, אנו יוצאים לשיעורים קבועים, ומזדמנים במסעדות, ובתי עסקים, אשר נותנים מרחב נטרלי, ולא גורמים להם הרגשת אי נוחות במקום דתי כמו בית כנסת, או בית מדרש. שיעורים במקומות אלו מובנים מהרבה מוסר בין אדם לחברו, ומעט בין אדם למקום, על מנת לא ליצור אנטיגוניזם. בדרך כלל, לאחר מספר שיעורים, המחסום יורד, ואפשר כבר לקבוע תפילה, או שיעור בבתי הכנסת. מקום נטרלי, מספק קהל שלעולם לא יכניס את כף רגלו לבית הכנסת, אך מאידך גיסא, כאשר טועמים ורואים כי טוב ה׳, המחסום יורד.


My Image
My Image
My Image
My Image
My Image
My Image

חלוקת תשמישי קדושה:
במסגרת פעילותינו אנו משתדלים לחלק לאנשים קצת דברי קדושה על מנת לחזק ידם בתורה, ולקרב לבבות. שנאמר ״עשה לך רב, וקנה לך חבר״ ודרשינן, שחבר צריך לקנות... 
על כן אנו מחלקים ציציות לאחר שיעורי תורה לכל מאן דבעי, וכמו כן סידורים, ספרי תהלים לרבים, ברכות המזון, נרות שבת עם זמני הדלקה. והכל לפי התקציב, ואחד המרבה ואחד הממעיט, ובלבד שיתן לבו לשמיים.


My Image
My Image
My Image

שיעור שבועי לחיזוק וקירוב:
על מנת להחזיק את הציבור הקדוש, אנו עושים שיעור שבועי בנושאים שונים. בשיעור זה מוגשת סעודה, ותוכנו הוא עמוק, אך מבואר הדק היטב, היטב הדק, לכל בעל נפש אשר רצונו ללמוד, ולהתחזק. שיעור שבועי זה מקרב רבים, וכבר חזרו ממנו בתשובה עשרות משפחות. מעבר לכך, שיעור מן הסוג הזה משאיר לאנשים טעם טוב מן התורה, בהזמינו כל אדם לפי כבודו, גודלו, ומעלתו. בין אם הוא לומד תורה בקביעות, ובין אם הוא מעולם לא דרך בשיעור תורה. מוסר עדין אשר מתאים לכולם.


My Image
My Image
My Image

לימודי עיון:
לאחר שהקהל מתחזק בתשובה, אין זה מספיק להגיע לשיעור אחד או שניים בשבוע, על כן, רחש לבנו לנסות ולתת פתרון לאלו אשר חפשו את הסולם, ועלו במדרגותיו הראשונות. לכן הקמתו תכנית לימודית של שלושה שלבים. שלב א׳ הינו בשיעורים שבועיים, על מנת לקרב את הציבור לתורה. ומשכבר התקדמו ומרגישים בהם שיכולים להוסיף על עצמם, אנו מציעים להם להתקדם לשלב ב׳ אשר הוא שיעור יומי, ברמה קצת יותר גבוהה. מכאן ניתן לעלות עוד במדרגות הסולם, ולהגיע לבית מדרשנו פעמיים בשבוע משעה שש בבוקר, עד שתים עשרה בצהריים, ללימוד גמרא בעיון. 
בהמשך הדרך, עם מאמצים נוספים, המטרה היא להגיע לכולל בוקר, וכולל ערב, אשר יהיה מובנה מבעלי תשובה. ה׳ יצליח עלינו את דרכיו הטובים, ולא ימנע טוב מן ההולכים בתמים אמן.


My Image
My Image
My Image

סמינרים:
ישנם ארגונים רבים אשר מכשירים מרצים בעלי שיעור קומה, שיודעים לדחוף חומר רב של לימוד בהרצאה של שעה וחצי. שיעורים, וכן סמינרים מסוג זה, נותנים דחיפה לקהילה, ומרוממים אותה מעלה. בנוסף, בסמינרים אלו אנשים באים לשאול את הרבנים המקומיים על שיעורים, ותפילות, והדבר (אם מתבצע בשיתוף , ובצורה נכונה) מחזק את כח הרבנים באיזור, וכתוצאה מכך גם את הציבור הכללי. סמינר ברמה גבוה, יכול להחזיר אנשים למוטב, ולגרום להם ללכת בדרכי ה׳.
תדירות מומלצת לסמינר היא פעמיים בשנה. לפעמים אפשר שלוש פעמים, במידה ומרגישים שיש הענות בקהל.


גמ"ח:
אחת מהמטרות שלנו כארגון הוא להגיע לכמה שיותר אנשים, ולספק להם עזרה. ע״י כך מתקרבים הם ליהדות , ואינם מרגישים כי הם נטע זר בקרבנו. גמ״ח הינו כלי העוזר להגיע לאנשים רבים. שמלבד המצווה הגדולה שאנו מקיימים בזה, הרי שהציוד שאנו משאילים לאנשים הינו קנייה חד פעמית, אשר משמשת אותנו לנתינה רב פעמית. וכך צריך להחזיק כסאות של נכים, פלאטה חשמלית, מיחם, מזרונים וכסאות לבתי אבלים, ועוד כהנה וכהנה. כל השאלה כזאת יוצרת קשר בין המשפחה הנצרכת, לביננו, וכך ניתן לקרב אותם למצוות ולמעשים טובים.


My Image
My Image
My Image

***התמונות להמחשה בלבד ולא צולמו בשבת כמובן

פעילות לרווקים/ רווקות:
גולת הכותרת במניעת התבוללות היא פעילות מאסיבית של רווקים רווקות. מיותר לציין שרובם המוחץ של יהודים צעירים אשר מגיעים לארה״ב, נכשלים באופן תדיר עם יהודים אחרים במקרה הטוב, ובמקרים גרועים יותר עם בני נכר. פעילות של רווקים רווקות נותנת להם את האפשרות להכיר בני זוג מעם הקודש, ולקיים מערכות נישואין כשרות כדת וכדין.
ערבים של רווקים רווקות יכולים לתת עידוד רב גם למי שלא מוצא זיווג בערב כזה או אחר, יען כי הם יודעים שיש תקווה להמשך. כל זמן שיש תקווה, ניתן לגבור על היצר, אך אם הם יודעים שאין פעילות כזאת כלל, קשה להם לשמור על עצמם, כיוון שהסוף לא נודע.
אחד הדברים שאנו עושים הוא לקחת את הרווקים רווקות לקרוז, ולעשות פעילות של הכרויות. בקרוז הזה אנו מרביצים תורה, ולא פחות מאשר אנו מצליחים לשדך, אנו מחזקים את הרווקים רווקות בתורה ומצוות.


שיעורים בבתים פרטיים:
בשביל למשוך אנשים חדשים צריכים אנו לכתת רגלנו ולצאת החוצה. לא כל אדם רוצה להגיע לבית הכנסת. ואם לא נצא אנחנו אליהם, הם לעולם לא יבואו אלינו. על כן צריך לצאת וליזום שיעורים בביתם. כך ברוב המקרים הם מביאים את חבריהם ומשפחותיהם, וניתן לקרב אנשים פנימה. בנוסף, המארחים תמיד מרגישים כבוד שהרב בא עד אליהם וטרח להכין שיעור, וע״י כך ניתן ליצור קשרים חדשים.